Filtruoti pagal

Kategorijos

Kategorijos

Skonis

Skonis

Prieinamumas

Prieinamumas

Prekės ženklas

Prekės ženklas

Svoris

Svoris

 • 0 kg - 20,2 kg

Kaina

Kaina

 • 0,00 € - 58,00 €

Kategorija: Amino rūgštys

Aminorūgštys – tai itin svarbi statybinė organizmo medžiaga ir esminė baltymų sudedamoji dalis, atsakinga už tinkamą jų sintezę. Kaip žinia, baltymų sintezės procesas yra gyvybiškai svarbus, kadangi būtent jo dėka organizmas geba žuvusias ląsteles pakeisti naujomis.

Nors didžiąją dalį organizmui reikalingų aminorūgščių žmogus turėtų gauti su maistu, aktyviai sportuojantiems asmenims šių komponentų reikės kur kas daugiau. Priešingu atveju, raumenų augimo, riebalų deginimo ir kiti aktualūs procesai sulėtės arba visiškai sustos.

Gauti pakankamą kiekį šių medžiagų padės kokybiški aminorūgščių maisto papildai ir kompleksai. Proteinas.lt internetinėje parduotuvėje – vienas didžiausių šių produktų asortimentų internete.

Čia rasite įvairių skonių ir formų, skystus, tablečių ir miltelių formos preparatus kurie padės greičiau atsistatyti po treniruotės, auginti raumenų masę, deginti riebalus ar pasiūlyti kitos su aktyviu sportu susijusios naudos organizmui.

Koks maistas turi daugiausiai aminorūgščių?

Kaip minėjome prieš tai, aminorūgštys yra itin svarbi statybinė organizmo medžiaga nuo kurios priklauso kaip efektyviai jame bus apdorojami baltymai. Jos gaunamos vartojant maisto produktus turinčius daug baltymų arba specialius aminorūgščių papildus.

Greičiausiai organizmas pasisavina gyvulinės kilmės maiste esančias amino rūgštis, kiaušiniuose. Verta žinoti, jog liesoje žuvyje ir mėsoje amino rūgščių yra kur kas daugiau nei riebioje.

Didžiausias amino rūgščių kiekis aptinkamas vištienoje, jautienoje, avienoje ir kiek mažiau kiaulienoje. Varškė ir kiaušiniai taip pat yra puikus amino rūgščių šaltinis. Amino rūgščių papildai puikus sprendimas sportuojant, dirbant fizinį darbą, ar tuo metu kai susdaro amino rūgščių trūkumas.

Daugiausiai aminorūgščių turinys maisto produktai

KategorijaMaisto Produktas (100g)Vidutinis kiekis aminorūgščių (gramais)
Žuvis Lašiša 20.6
Paukštiena Vištienos krūtinėlė 21.2
Jautiena Liesa Jautiena 22.0
Augaliniai produktai Tofu 15.5
Grūdai Kvinoja 14.1
Kiaušiniai Kiaušiniai 12.6
Pieno produktai Varškė 11.1
Pieno produktai Graikiškas jogurtas 10.0
Ankštiniai Lęšiai 9.0
Riešutai Žemės riešutai 8.0

Kokios yra pagrindinės aminorūgščių rūšys ir kokią funkcija jos atlieka?

Amino rūgštys - tai organiniai junginiai, kurie organizme yra naudojami baltymų, vitaminų, fermentų ir hormonų sintezei bei kai kurioms biologiškai aktyvioms medžiagoms sintetinti. Iš viso žinoma virš 100 amino rūgščių.

Pagrindinių, baltymus sudarančių, amino rūgščių iš viso yra 20.

Šios pagrindinės amino rūgštys yra skirstomos į dvi grupes:

Esminės aminorūgštys

Esminės aminorūgštys arba kitaip, nepakeičiamos aminorūgštys – tai medžiagos kurių mūsų organizmas nepasigamina pats.

Dėl šios priežasties, jas turime pasisavinti kartu su maistu arba vartoti atitinkamus maisto papildus. Esminės aminorūgštys turi didžiulės įtakos baltymų sintezei (raumenų augimui) ir kitoms organizmo funkcijoms.

Esminėmis aminorūgštimis yra laikomos šios medžiagos:

 1. Fenilalaninas – svarbus komponentas normaliai centrinės nervų sistemos veiklai palaikyti, neuromediatorių sintezei.

 2. Izoleucinas – užtikrina kūno ir smegenų aprūpinimą energija, padeda mažinti nuovargį ir skatina greitesnį organizmo atsigavimą.

 3. Lizinas – suteikia papildomų jėgų raumenims, skatina greitesnį kalcio pasisavinimą organizme ir baltymų sintezę.

 4. Leucinas – padeda palaikyti tvirtą raumens struktūrą, skatina didesnę kolageno gamybą organizme nuo kurio priklauso mūsų nagų, odos ir plaukų sveikata.

 5. Metioninas – užtikrina efektyvesnį organizmo riebalų deginimą, skatina svarbaus hormono dopamino gamybą dėl kurio žmogus būna geresnės nuotaikos ir jaučia mažiau nuovargio.

 6. Treoninas – dalyvauja kolageno, elastino gamyboje, padeda palaikyti tinkamą kepenų sveikatą ir tinkamą imuninės sistemos veiklą.

 7. Triptofanas – skatina neuromediatoriaus seratonino gamybą tiesiogiai atsakingo už mūsų miego kokybę, emocijas ir nuotaiką.

 8. Valinas – padeda palaikyti tvirtą raumens struktūrą intensyvių treniruočių metu, suteikia papildomą energijos šaltinį.

Neesminės aminorūgštys

Neesminės aminorūgštys arba kitaip, pakeičiamos aminorūgštys – tai komponentai kuriuos mūsų organizmas pasigamina pats iš kitų aminorūgščių. Nors šios medžiagos įtakos baltymų sintezei nedaro, jos vis vien yra svarbios kitoms organizmo funkcijoms.

Neesminėmis aminorūgštimis yra laikomos šios medžiagos:

 1. Alaninas – suteikia daugiau ištvermės kas leidžia turėti ilgesnes ir produktyvesnes treniruotes.

 2. Argininas – padeda greičiau perduoti maistines medžiagas raumenims, ko pasekoje įgaunama daugiau jėgų ir yra įmanomos intensyvesnės treniruotės. Ši aminorūgštis taip pat skatina spartesnį raumens augimą.

 3. Asparaginas – gerina kepenų, nervų sistemos veiklą, padeda sumažinti nuovargį.

 4. Asparto rūgštis – skatina testosterono gamybą, suteikia daugiau jėgų raumenims, užtikrina geresnę baltymų sintezę.

 5. Cisteinas – stiprina imuninę sistemą, didina glutationo atsargas. Pastaroji medžiaga yra atsakinga už geresnę kepenų ir inkstų detoksikaciją.

 6. Glicinas – skatina baltymų, audinių augimui reikalingų fermentų bei harmonų gamybą. Jo dėka taip yra gerinama raumenų funkcija, skatinamas greitesnis organizmo atsistatymas.

 7. Glutaminas – atlieka itin svarbų vaidmenį palaikant imuninės sistemos ir žarnyno sveikatą, skatina raumenų augimą.

 8. Histidinas – stiprina neuronus, skatina raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių gamybą, padeda virškinimui.

 9. Prolinas – gerina širdies veiklą, stiprina raumenis, kraujagysles ir sąnarius.

 10. Serinas – stiprina imuninę ir centrinės nervų sistemos veiklą, gerina virškinimą.

 11. Tirozinas – skatina svarbių organizmui neuromediatorių dopamino ir noradrenalino gamybą kurie daro tiesioginę įtaką mūsų nuotaikai, emocijoms ir bendrai psichinei savijautai.

Aminorūgščių papildų vartojimas. Ką reikia žinoti?

Amino rūgščių labiausiai reikia intensyviai sportuojant, kuomet patiriamas didelis fizinis stresas.

Suvartokite porciją 20-40 min. prieš treniruotę ir porciją iškart po jos, taip užtikrinsite raumenų masės apsaugą nuo irimo, greitesnį atsistatymą po fizinio krūvio. Taip pat rekomenduojama amino rūgštis vartoti ne tik prieš ir po fizinio krūvio, bet ir tarp valgių, ryte prieš pusryčius bei prieš einant miegoti.

Amino rūgštys kartu su angliavandeniais yra puikus sprendimas sportininkams, kuriems reikalingas greitas visapusiškas atsistatymas, nes tokiu būdu ne tik atnaujinamos glikogeno atsargos organizme, bet ir suteikiama greita pagalba pavargusiems raumenims.

Aminorūgščių ir jų papildų nauda

Aminorūgščių papildai gali suteikti daug naudos ne tik intensyviai sportuojantiems, tačiau ir įprastą rutiną turintiems žmonėms kurie nori geresnės savijautos.

Šios medžiagos:

 • gerina atmintį, padeda susikaupti, normalizuoja centrinės nervų sistemos veiklą;

 • skatina raumeninio audinio augimą (anabolizmą), didina ištvermę, jėgą;

 • gerina miegą, didina organizmo atsparumą, skatina teigiamas emocijas, gerina nuotaiką.

Kiti privalumai

Amino rūgščių papildai yra neatsiejama bet kurio sportininko, sveikuolio ar tiesiog aktyvaus gyvenimo būdo žmogaus kasdienybės dalis.

Šie papildai gali teikti daugybę privalumų, pradedant raumenų atstatymu ir baigiant bendros sveikatos gerinimu. Pateikiame keletą esminių privalumų, kurie padės jums suprasti, kodėl amino rūgščių papildai turėtų tapti jūsų mitybos dalimi:

 1. Optimalus Raumenų Atsistatymas: Amino rūgščių papildai skatina greitesnį ir efektyvesnį raumenų atsistatymą po intensyvių treniruočių, padedant išvengti raumenų skausmų ir sužalojimų.

 2. Geresnė Fizinė Veikla: Amino rūgščių vartojimas gali pagerinti fizinę pajėgumą ir treniruočių kokybę, suteikdamos daugiau energijos, jėgos bei padidinant ištvermę.

 3. Imuninės Sistemos Stiprinimas: Keli tyrimai rodo, kad tam tikrų amino rūgščių, pavyzdžiui, glutamino, vartojimas gali sustiprinti imuninę sistemą, padedant apsisaugoti nuo infekcijų ir ligų.

 4. Svarba Mažinant Stresą ir Nuovargį: Amino rūgščių, tokių kaip triptofanas, vartojimas gali padėti mažinti stresą ir nuovargį, pagerinant nuotaiką ir miego kokybę.

 5. Riebalų Metabolizmo Skatinimas: Kai kurių amino rūgščių, pavyzdžiui, leucino, vartojimas gali skatinti riebalų deginimą ir padėti išlaikyti liesą kūno masę.

 6. Odos, Plaukų ir Nagų Sveikata: Amino rūgščių, tokių kaip cisteinas, vartojimas gali pagerinti odos, plaukų ir nagų būklę, stiprinant jų struktūrą ir skatinant sveiką augimą.

 7. Geresnė Širdies Sveikata: Tyrimai rodo, kad amino rūgščių, pavyzdžiui, taurino, vartojimas gali stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą, padedant apsisaugoti nuo širdies ligų.

 8. Amino rūgščių Įvairovė: Papildai gali suteikti visas būtinas aminorūgštis, kurių kartais gali stigti mityboje, užtikrinant subalansuotą mitybą ir bendrą organizmo gerovę.

 9. Lengva Integruoti Į Kasdienę Dietą: Amino rūgščių papildai yra lengvai integruojami į jūsų kasdieninę dietą, nes jie yra prieinami įvairiose formose - milteliai, kapsulės, tabletės ar skysčiai.

Apibendrinimas:

Amino rūgščių papildai yra puiki priemonė stiprinti savo kūną ir gerinti bendros sveikatos būklę. Jie padeda išlaikyti ir stiprinti raumenis, gerinti fizinę pajėgumą, stiprinti imuninę sistemą ir daug daugiau. Kviečiame atrasti mūsų platų amino rūgščių papildų asortimentą

Aktyvūs filtrai

Amino rūgštys

Aminorūgštys – tai itin svarbi statybinė organizmo medžiaga ir esminė baltymų sudedamoji dalis, atsakinga už tinkamą jų sintezę. Kaip žinia, baltymų sintezės procesas yra gyvybiškai svarbus, kadangi būtent jo dėka organizmas geba žuvusias ląsteles pakeisti naujomis.

Nors didžiąją dalį organizmui reikalingų aminorūgščių žmogus turėtų gauti su maistu, aktyviai sportuojantiems asmenims šių komponentų reikės kur kas daugiau. Priešingu atveju, raumenų augimo, riebalų deginimo ir kiti aktualūs procesai sulėtės arba visiškai sustos.

Gauti pakankamą kiekį šių medžiagų padės kokybiški aminorūgščių maisto papildai ir kompleksai. Proteinas.lt internetinėje parduotuvėje – vienas didžiausių šių produktų asortimentų internete.

Čia rasite įvairių skonių ir formų, skystus, tablečių ir miltelių formos preparatus kurie padės greičiau atsistatyti po treniruotės, auginti raumenų masę, deginti riebalus ar pasiūlyti kitos su aktyviu sportu susijusios naudos organizmui.

Koks maistas turi daugiausiai aminorūgščių?

Kaip minėjome prieš tai, aminorūgštys yra itin svarbi statybinė organizmo medžiaga nuo kurios priklauso kaip efektyviai jame bus apdorojami baltymai. Jos gaunamos vartojant maisto produktus turinčius daug baltymų arba specialius aminorūgščių papildus.

Greičiausiai organizmas pasisavina gyvulinės kilmės maiste esančias amino rūgštis, kiaušiniuose. Verta žinoti, jog liesoje žuvyje ir mėsoje amino rūgščių yra kur kas daugiau nei riebioje.

Didžiausias amino rūgščių kiekis aptinkamas vištienoje, jautienoje, avienoje ir kiek mažiau kiaulienoje. Varškė ir kiaušiniai taip pat yra puikus amino rūgščių šaltinis. Amino rūgščių papildai puikus sprendimas sportuojant, dirbant fizinį darbą, ar tuo metu kai susdaro amino rūgščių trūkumas.

Daugiausiai aminorūgščių turinys maisto produktai

KategorijaMaisto Produktas (100g)Vidutinis kiekis aminorūgščių (gramais)
Žuvis Lašiša 20.6
Paukštiena Vištienos krūtinėlė 21.2
Jautiena Liesa Jautiena 22.0
Augaliniai produktai Tofu 15.5
Grūdai Kvinoja 14.1
Kiaušiniai Kiaušiniai 12.6
Pieno produktai Varškė 11.1
Pieno produktai Graikiškas jogurtas 10.0
Ankštiniai Lęšiai 9.0
Riešutai Žemės riešutai 8.0

Kokios yra pagrindinės aminorūgščių rūšys ir kokią funkcija jos atlieka?

Amino rūgštys - tai organiniai junginiai, kurie organizme yra naudojami baltymų, vitaminų, fermentų ir hormonų sintezei bei kai kurioms biologiškai aktyvioms medžiagoms sintetinti. Iš viso žinoma virš 100 amino rūgščių.

Pagrindinių, baltymus sudarančių, amino rūgščių iš viso yra 20.

Šios pagrindinės amino rūgštys yra skirstomos į dvi grupes:

Esminės aminorūgštys

Esminės aminorūgštys arba kitaip, nepakeičiamos aminorūgštys – tai medžiagos kurių mūsų organizmas nepasigamina pats.

Dėl šios priežasties, jas turime pasisavinti kartu su maistu arba vartoti atitinkamus maisto papildus. Esminės aminorūgštys turi didžiulės įtakos baltymų sintezei (raumenų augimui) ir kitoms organizmo funkcijoms.

Esminėmis aminorūgštimis yra laikomos šios medžiagos:

 1. Fenilalaninas – svarbus komponentas normaliai centrinės nervų sistemos veiklai palaikyti, neuromediatorių sintezei.

 2. Izoleucinas – užtikrina kūno ir smegenų aprūpinimą energija, padeda mažinti nuovargį ir skatina greitesnį organizmo atsigavimą.

 3. Lizinas – suteikia papildomų jėgų raumenims, skatina greitesnį kalcio pasisavinimą organizme ir baltymų sintezę.

 4. Leucinas – padeda palaikyti tvirtą raumens struktūrą, skatina didesnę kolageno gamybą organizme nuo kurio priklauso mūsų nagų, odos ir plaukų sveikata.

 5. Metioninas – užtikrina efektyvesnį organizmo riebalų deginimą, skatina svarbaus hormono dopamino gamybą dėl kurio žmogus būna geresnės nuotaikos ir jaučia mažiau nuovargio.

 6. Treoninas – dalyvauja kolageno, elastino gamyboje, padeda palaikyti tinkamą kepenų sveikatą ir tinkamą imuninės sistemos veiklą.

 7. Triptofanas – skatina neuromediatoriaus seratonino gamybą tiesiogiai atsakingo už mūsų miego kokybę, emocijas ir nuotaiką.

 8. Valinas – padeda palaikyti tvirtą raumens struktūrą intensyvių treniruočių metu, suteikia papildomą energijos šaltinį.

Neesminės aminorūgštys

Neesminės aminorūgštys arba kitaip, pakeičiamos aminorūgštys – tai komponentai kuriuos mūsų organizmas pasigamina pats iš kitų aminorūgščių. Nors šios medžiagos įtakos baltymų sintezei nedaro, jos vis vien yra svarbios kitoms organizmo funkcijoms.

Neesminėmis aminorūgštimis yra laikomos šios medžiagos:

 1. Alaninas – suteikia daugiau ištvermės kas leidžia turėti ilgesnes ir produktyvesnes treniruotes.

 2. Argininas – padeda greičiau perduoti maistines medžiagas raumenims, ko pasekoje įgaunama daugiau jėgų ir yra įmanomos intensyvesnės treniruotės. Ši aminorūgštis taip pat skatina spartesnį raumens augimą.

 3. Asparaginas – gerina kepenų, nervų sistemos veiklą, padeda sumažinti nuovargį.

 4. Asparto rūgštis – skatina testosterono gamybą, suteikia daugiau jėgų raumenims, užtikrina geresnę baltymų sintezę.

 5. Cisteinas – stiprina imuninę sistemą, didina glutationo atsargas. Pastaroji medžiaga yra atsakinga už geresnę kepenų ir inkstų detoksikaciją.

 6. Glicinas – skatina baltymų, audinių augimui reikalingų fermentų bei harmonų gamybą. Jo dėka taip yra gerinama raumenų funkcija, skatinamas greitesnis organizmo atsistatymas.

 7. Glutaminas – atlieka itin svarbų vaidmenį palaikant imuninės sistemos ir žarnyno sveikatą, skatina raumenų augimą.

 8. Histidinas – stiprina neuronus, skatina raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių gamybą, padeda virškinimui.

 9. Prolinas – gerina širdies veiklą, stiprina raumenis, kraujagysles ir sąnarius.

 10. Serinas – stiprina imuninę ir centrinės nervų sistemos veiklą, gerina virškinimą.

 11. Tirozinas – skatina svarbių organizmui neuromediatorių dopamino ir noradrenalino gamybą kurie daro tiesioginę įtaką mūsų nuotaikai, emocijoms ir bendrai psichinei savijautai.

Aminorūgščių papildų vartojimas. Ką reikia žinoti?

Amino rūgščių labiausiai reikia intensyviai sportuojant, kuomet patiriamas didelis fizinis stresas.

Suvartokite porciją 20-40 min. prieš treniruotę ir porciją iškart po jos, taip užtikrinsite raumenų masės apsaugą nuo irimo, greitesnį atsistatymą po fizinio krūvio. Taip pat rekomenduojama amino rūgštis vartoti ne tik prieš ir po fizinio krūvio, bet ir tarp valgių, ryte prieš pusryčius bei prieš einant miegoti.

Amino rūgštys kartu su angliavandeniais yra puikus sprendimas sportininkams, kuriems reikalingas greitas visapusiškas atsistatymas, nes tokiu būdu ne tik atnaujinamos glikogeno atsargos organizme, bet ir suteikiama greita pagalba pavargusiems raumenims.

Aminorūgščių ir jų papildų nauda

Aminorūgščių papildai gali suteikti daug naudos ne tik intensyviai sportuojantiems, tačiau ir įprastą rutiną turintiems žmonėms kurie nori geresnės savijautos.

Šios medžiagos:

 • gerina atmintį, padeda susikaupti, normalizuoja centrinės nervų sistemos veiklą;

 • skatina raumeninio audinio augimą (anabolizmą), didina ištvermę, jėgą;

 • gerina miegą, didina organizmo atsparumą, skatina teigiamas emocijas, gerina nuotaiką.

Kiti privalumai

Amino rūgščių papildai yra neatsiejama bet kurio sportininko, sveikuolio ar tiesiog aktyvaus gyvenimo būdo žmogaus kasdienybės dalis.

Šie papildai gali teikti daugybę privalumų, pradedant raumenų atstatymu ir baigiant bendros sveikatos gerinimu. Pateikiame keletą esminių privalumų, kurie padės jums suprasti, kodėl amino rūgščių papildai turėtų tapti jūsų mitybos dalimi:

 1. Optimalus Raumenų Atsistatymas: Amino rūgščių papildai skatina greitesnį ir efektyvesnį raumenų atsistatymą po intensyvių treniruočių, padedant išvengti raumenų skausmų ir sužalojimų.

 2. Geresnė Fizinė Veikla: Amino rūgščių vartojimas gali pagerinti fizinę pajėgumą ir treniruočių kokybę, suteikdamos daugiau energijos, jėgos bei padidinant ištvermę.

 3. Imuninės Sistemos Stiprinimas: Keli tyrimai rodo, kad tam tikrų amino rūgščių, pavyzdžiui, glutamino, vartojimas gali sustiprinti imuninę sistemą, padedant apsisaugoti nuo infekcijų ir ligų.

 4. Svarba Mažinant Stresą ir Nuovargį: Amino rūgščių, tokių kaip triptofanas, vartojimas gali padėti mažinti stresą ir nuovargį, pagerinant nuotaiką ir miego kokybę.

 5. Riebalų Metabolizmo Skatinimas: Kai kurių amino rūgščių, pavyzdžiui, leucino, vartojimas gali skatinti riebalų deginimą ir padėti išlaikyti liesą kūno masę.

 6. Odos, Plaukų ir Nagų Sveikata: Amino rūgščių, tokių kaip cisteinas, vartojimas gali pagerinti odos, plaukų ir nagų būklę, stiprinant jų struktūrą ir skatinant sveiką augimą.

 7. Geresnė Širdies Sveikata: Tyrimai rodo, kad amino rūgščių, pavyzdžiui, taurino, vartojimas gali stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą, padedant apsisaugoti nuo širdies ligų.

 8. Amino rūgščių Įvairovė: Papildai gali suteikti visas būtinas aminorūgštis, kurių kartais gali stigti mityboje, užtikrinant subalansuotą mitybą ir bendrą organizmo gerovę.

 9. Lengva Integruoti Į Kasdienę Dietą: Amino rūgščių papildai yra lengvai integruojami į jūsų kasdieninę dietą, nes jie yra prieinami įvairiose formose - milteliai, kapsulės, tabletės ar skysčiai.

Apibendrinimas:

Amino rūgščių papildai yra puiki priemonė stiprinti savo kūną ir gerinti bendros sveikatos būklę. Jie padeda išlaikyti ir stiprinti raumenis, gerinti fizinę pajėgumą, stiprinti imuninę sistemą ir daug daugiau. Kviečiame atrasti mūsų platų amino rūgščių papildų asortimentą